Kiderült, ki áll Orbán Viktor lengyel nyelvű közösségi oldala mögött
Az oroszbarát nézeteiről ismert férfi azt állítja, Orbán „rajongójaként” szerkeszti az oldalt, és nem kap pénzt a munkájáért.
Az oroszbarát nézeteiről ismert férfi azt állítja, Orbán „rajongójaként” szerkeszti az oldalt, és nem kap pénzt a munkájáért.
"Jöjjön gyorsan ídesanyám, origósodik a gödöllői Fidesz!"
West egy évvel ezelőtt arról beszélt egy podcastban, hogy "sok dolog van, amit szeret Hitlerben".
Sok hirdető szakított a Twitter-utód X közösségi oldallal, miután a Media Matters for America szervezet vizsgálata kimutatta: a hirdetések olykor neonáci bejegyzések mellett tűnnek fel. Elon Musk válaszul melegebb éghajlatra küldte a távozó hirdetőket.
Egy „új Facebook-szabályt” emleget egy gyorsan terjedő bejegyzés, melyet úgy lehet elutasítani, hogy mi magunk is közzétesszük azt saját posztként – azonban ez nem igaz, szó sincs semmiféle új szabályozásról, pláne olyanról, amit egy bejegyzéssel tudnánk elutasítani.
Ez is egy függőség, amivel érdemes foglalkoznia.
Miközben Elon Musk továbbra is szinte kizárólag pozitívan nyilatkozik az egy éve a tulajdonában lévő X-ről, többféle adat is azt mutatja, hogy Twitterként jobban ment a közösségi platform sora.
Mi a különbség a való életbeli és a digitális énem között? Az én felelősségem-e, ha rákattanok a TikTokra? Miért baj, hogy nem oktatjuk a médiát és miért nem csak a gyerekekre kell odafigyelni az online térben? Ezekről is beszélgettünk wellbeing podcastunk médiatudatosságról szóló adásában.
Hogyan kezeli egy sportoló a teljesítménykényszert, a kiégést, a figyelmet, az istenítést és a gyűlöletcunamit? Az elmúlt hetekben több sportoló kapcsán hallhattunk erről. De hogyan lehet immunissá válni a zajra és milyen láthatatlan munka kell ehhez? Erről és a magyar szurkolói kultúra kétélű természetéről beszélgettünk közéleti podcastunkban Faludi Viktória pszichológussal, több olimpikon, köztük Szilágyi Áron csapatának tagjával.
Hosszú várakozás után néhány felhasználónál már elkezdett megjelenni a hang- és videóhívások lehetősége az X-en. A funkció nem csak kikapcsolható, de az is beállítható, hogy kik számára engedélyezzük a hívásokat.
Akár 15 perces videók is jöhetnek a TikTokra, mellyel már a YouTube-bal venné fel a versenyt a kínai platform. Bár még csak teszt, de ha széles körben kiterjesztik, az fontos változás lehet a felület életében.
Hiába van sokkal több követője a hagyományos médiumoknak az X-re átnevezett Twitteren, mégis néhány, viszonylag ismeretlen csatorna éri el a legtöbb felhasználót, köztük Habony Árpád receptjére létrehozott, a leköszönő lengyel kormányhoz több szállal kötődő Visegrád 24.
Nem először támadják a TikTokot az Egyesült Államokban. Ezúttal Utah állam kormányzója és főügyésze csatlakozott azokhoz, akiknek elegük lett a rövid videók ügyes tálalásáról ismert alkalmazásból.
Mostantól az ellenőrzött fejlesztők alkalmazásaiból, szolgáltatásaiból is lehet közvetlenül tartalmat közzétenni a TikTokon, így megkönnyítve a kreatív munkafolyamatokat.
Szorongást okozhat a gyerekek körében a közösségi médiás platformokon a háborúval kapcsolatban terjedő felvételek, köztük számos erőszakos tartalommal. Izrael mellett más országok is azt javasolják a szülőknek, hogy töröljék gyermekeik telefonjáról az ilyen felületeket.
Pedig nehéz lenne vitatni, hogy a TV2 ad ellenszolgáltatást a miniszterelnöknek, még ha nem is anyagit.
Miután a különböző generatív mesterséges intelligenciák egyre többek számára elérhetők, sokan, például a tartalomkészítők is élnek a lehetőséggel. A TikTok tiszta vizet öntene a pohárba, és kifejezetten meg fogja követelni, hogy a tiktokerek tudassák követőikkel, hogy videójuk készítése során bevetették a mesterséges intelligenciát.
Már hivatalosan is lehet több profilunk a Facebookon, trükközés nélkül, miután a közösségi oldal maga vezette be az új funkciót. Ráadásul ezek kezelése is egyszerű és kényelmes lesz, nem kell állandóan ki- és bejelentkezni, ha váltani szeretnénk köztük.
Lehet, hogy sok százezer követője van egy, a közösségi médiában tevékenykedő influenszernek, azonban ettől még semmi garancia nincs arra, hogy igaz, amit állít. Könnyen lehet ugyanis, hogy egy nagy cég lefizeti, mint ahogyan erre most az élelmiszerekkel kapcsolatban fény derült.
Az elmúlt egy évben a magyar közösségimédia-felhasználók fele találkozott olyan üzenettel, amelyben hamis e-mailekkel próbáltak személyes adatokat kicsalni. A kiberbűnözők SMS és telefonhívás segítségével is megpróbálnak bizalmas információkhoz jutni. Sajnos sok hazai internetező megkönnyíti a hackerek dolgát – állapítja meg a Sophos kiberbiztonsági cég, melynek regionális felmérése szerint az viszont jó hír, hogy a magyarok csupán 11 százaléka továbbítja WhatsAppon vagy Messengeren keresztül a bejelentkezési jelszavakat és fontos dokumentumokat.